עת לומר שלום :(
לצערנו אנו נאלצים לסיים את הפעילות לעת עתה
מקווים להתראות בהזדמנויות נוספות
אם אתה רוצה להתחתן בהצלחה, תתחתן עם השווה לך.
(אוביד)
תפארת צבי

תפארת צבי

סנהדריה המורחבת ירושלים

הרב אפרים צוקרברג.

רמי"ם: הרב יואל צבי גליק, הרב רפאל רוט, הרב יאיר גרינבוים

1980
100הרב אברהם אלקנה כהנא שפירא ז"ל - הרב הראשי לשעבר וראש ישיבת מרכז הרב, הרב יעקב שמואל בורנשטיין - ראש ישיבת קריית מלך, הרב שלמה כ"ץ - מראשי ישיבת חברון, הרב דוד כהן - מראשי ישיבת חברון.
הישיבה הוקמה כבר בסוף שנות ה- 30 כישיבה לצעירים שתכליתה להכין בחורים צעירים לישיבת חברון בירושלים.

ראש הישיבה הראשון היה הרב ראובן טרופ (בנו של הרב נפתלי טרופ, ולאחר מכן ראש ישיבת היישוב החדש בתל אביב) ולאחר כמה שנים התמנו לראשי ישיבה הרב יהושע צימבליסט, הרב מיכל שלפברסקי והרב יחזקאל פרצ'וביץ (חותנו של ראש הישיבה הנוכחי הרב אפרים צוקרברג).

לאחר כמה שנים נוספות נסגרה הישיבה מחוסר נרשמים. בשנות ה-80 של המאה ה-20 נפתחה הישיבה מחדש על ידי הרב אפרים צוקרברג (שהיה אחד הרמי"ם בתקופה הראשונה של הישיבה), בוגר ישיבת בני עקיבא כפר הרואה, ישיבת סלובודקה וישיבת מיר בירושלים, וקבוצה של כ-20 בחורים בוגרי מדרשיית נועם. תוך מספר שנים מועט עלה מספר התלמידים לעשרות רבות. כשנפתחה הישיבה מחדש היא שינתה את אופייה וכיום באים אליה בעיקר בוגרי ישיבות תיכוניות.

ישיבת תפארת צבי מעניקה חופש לכל תלמידיה, וממריצה אותם להתקדם בלימוד על ידי יצירת חברותות של תלמידי השנה הראשונה ואברכים (חלק קטן מהם בוגרי הישיבה).

ראש הישיבה הוא הרב אפרים צוקרברג. הרב אשר אריאלי, ממגידי השיעורים המרכזיים בישיבת מיר, מוסר שיעורים בגמרא פעמיים בשבוע. הרב אביגדור נבנצל, רב הרובע היהודי, מעביר שיעורים במחשבה ומוסר. כמו כן הרב מרדכי נויגרשל מוסר שם שיעורים במחשבת ישראל ובנושאי מעגל השנה לעתים רחוקות.

רמי"ם נוספים בישיבה הם הרב יואל צבי גליק, הרב רפאל רוט והרב יאיר גרינבוים, כולם חתנים של הרב צוקרברג. כמשגיח בישיבה שימש הרב זבדי, חתנו של הגר"י זילבר זצ"ל רו"מ "תולדות ישורון" לקירוב עולי רוסיה שנודע כאחד מצדיקי הדור. כמו כן העביר שיעורים בישיבה הנגיד הרב יצחק גלצר מהר נוף. דמות בולטת בשנותיה הראשונות של הישיבה הוא הרב אברהם נח גולדיש (כיום - ראש ישיבה בירושלים), שלזכותו נזקפים לא מעט מצעדי הענק של הישיבה בשנותיה הראשונות. רבים מתושבי סנהדריה המורחבת והסביבה נרתמו לתמיכה בבחורי הישיבה, ונתנו מזמנם ומהונם לביסוסה הרוחני והגשמי כאחד.

מנהל הישיבה הוא הרב אברהם קרמר, גם הוא חתנו של הרב צוקרברג. הרב גדי סולומון (בוגר חברון) דואג לשדך חברותות וכמו כן מוסר מספר ועדים בספרי מחשבה ומוסר.

תגובות הגולשים:

עוד ישיבות:
ישיבות ליטאיות

ישיבות חסידיות

ישיבות ספרדיות

ישיבות דתיות

אחר

תיכוניות