עת לומר שלום :(
לצערנו אנו נאלצים לסיים את הפעילות לעת עתה
מקווים להתראות בהזדמנויות נוספות
נצלי את הפגישה לשאול על נושא שחשוב לך כדי להחליט , כי אני תמיד אחליט שכן, אני לא בררן.
(מערכת)
מצפה רמון
בישיבה זו עדיין חסרים פרטים חיוניים, הנכם מוזמנים להשלים את החסר כאן

מצפה רמון

רח' נחל גרופית 11, ת.ד. 693, מצפה רמון 80600  מצפה רמון

073-7138888, פקס: 08-6595392

תשנ"ב
180
ישיבה תיכונית לחינוך תורני סביבתי. הישיבה הוקמה מתוך הכרת הצורך בחינוך המשלב השקפה תורנית בכל תחומי הדעת. זאת, מתוך דרכי חינוך המביאים להזדהות פנימית של התלמידים עם החומר הנלמד, כאשר מושם דגש רב על פיתוח אישיותו של כל תלמיד בישיבה.

הנחת היסוד העומדת בתשתית תכנית הלימודים היא שיש להפגיש את הלומד עם התכנים הלימודיים מתוך קישורם ללומד, ולא רק כחומר אשר יש להבחן עליו. הקשר ללומד ייעשה הן במסגרת השיעורים והן במסגרות של סיורים לימודיים וסדנאות שטח, מחקרים ומעבדות, כאשר נעשה ניסיון מתמיד להחיות את הסקרנות הטבעית הקיימת בתלמיד.

בחירת לימודי הסביבה כציר מרכזי נובעת מכך שהאקולוגיה ולימודי הסביבה, מפגישים את הלומד עם האחדות שיש בין כל השותפים ביקום, מהדומם דרך הצומח והחי ועד האדם. הכל קשור ומאוחד ומתוך כך מתפתחת האחריות האישית שחש התלמיד כלפי כל הנבראים.
לצורך כך, פותחה תוכנית לימודים ייחודית, המשלבת את התכנים השונים, תוך קישורם ליהדות, בשילוב הסיורים והסדנאות.

ייחודיותה של הישיבה בשלשה תחומים עיקריים:
א. בתחום החינוכי. התלמידים שותפים מלאים בניהול המקום בכל התחומים, ובקבלת החלטות הן בעקרונות, בתקנון, והן בחיי היום יום. לתלמידים שמורה הזכות לבחור תכנית לימודים אישית ובידם ההחלטה לאיזה שיעורים להיכנס.
ב. בתחום הלימודי. מושם דגש רב על למידה טבעית. תוך קישור החומר לחיי התלמיד. וכן מושם דגש רב על לימוד האקולוגיה, תוך יציאה קבועה לשטח. יום סיור בשבוע לכל כיתה, ושבוע שלם בשטח לצורכי מחקר ותצפית, אחת לשלשה חודשים.
ג. לימוד מסודר של מבנה האישיות בתפיסת העולם היהודית ועבודה על תיקון המידות, כחלק מתכנית הלימודים.

תגובות הגולשים:

עוד ישיבות:
ישיבות ליטאיות

ישיבות חסידיות

ישיבות ספרדיות

ישיבות דתיות

אחר

תיכוניות